Get Adobe Flash player

Dokumentumok

Autómentes nap 2019


Madarak és fák napja 2019


Papírgyűjtés 2019 tavasz


Fenntarthatósági témahét 2019


Egészségnevelési vetélkedő 2018


Reformkonyha 2018


Papírgyűjtés 2018 ősz


Madarak és fák napja 2018


Ökonap 2018


Fenntarthatósági témahét 2018


Autómentes nap 2018


Autómentes nap 2017


Madarak és fák napja 2017


A Föld napja 2017


Ökonap 2016Madarak és fák napja 2016


Az állatok világnapja alkalmából (október 4.) egész októberben az álattartással és az állatok védelmével kapcsoltaos programokat szerveztünk.A Szolnoki Állatotthon lakóinak gyűjtött állateledelt tegnap adtuk át Tarpai Enikőnek, az otthon vezetőjének.
Köszönjük mindenkinek az adományokat!

2015. október 21.


A Szolnok Városi Állatothon dolgozói és önkéntesei tartottak előadást tanulóink számára a felelős állattartásról.

Már hagyomány, hogy tanulóink bemutathatját, hogy otthonukban milyen kisállatról gondoskodnak.

Idén is megtartottuk az autómentes napot, amikor diákjaink környezetbarát járművekkel érkeznek az iskolába.

Papírgyűjtés 2015. ősz

TeSzedd! 2015.


Régóta dédelgetett tervünket sikerült megvalósítani május 19-én. Márton Piri, 5.z-s anyuka tervezte és irányította a munkálatokat, a virágoskert beültetését. Segítő kezekből sem volt hiány, hiszen a tanári ÖKO-team tagjai és az iskola tanulói lelkesen kapcsolódtak be a közös munkába. Ezentúl együtt gyönyörködhetünk a szépen elrendezett virágokban.
Márton Pirinek és édesanyjának ezúton mondunk köszönetet az önzetlen segítségért!

Madarak és fák napja

2015. május 10-én

A nagyszünetben ünnepi műsort mutat be a 8.z osztály az iskola előtt

Hagyományainkhoz hűen a ballagó diákok az év fáját elültetik az iskola udvarán.

Ökoiskola honlap:


A Föld napja

Április 22. a Föld Napja, mely alkalomból a 7.a osztályos diákok tartottak az iskola előtt kis műsort, melyben felhívták a figyelmet a környezetvédelem és a Föld állapotának fontosságára. A tanulók több gyakorlati tanácsot is kaptak, hogy mindennapjaik során hogyan tehetnek maguk is bolygónk megóvásáért. Ahogy az minden kodályos műsorban lenni szokott, dalokkal és közös énekléssel zárult a műsor.

Tavaszi papírgyűjtés


Víz világnapi műsor

A 3.b osztály tanulói hangulatos és hasznosabbnál hasznosabb ismereteket közvetítő műsorral emlékezett meg a víz világnapjáról.

Úszóverseny 5-6. osztályosoknak

Eredmények:
l. hely: 5.a + 6.a | ll. hely: 5.z + 5.clll. hely: 6.b

Egyéni:

l. hely:
Lődi Adrienn, Ondrék Ákos, Germuska Sándor

ll. hely:
Tugyi Petra, Szabó Norbert, Bodnár Ákos

lll. hely:
Laczik Bettina, Straub Alexander, Németh Dávid, Kollár Miklós

IV. hely:
Vizsnyai Mariann, Kalacsi Marcell, Varga Máté, Fazekas Csaba

A víz világnapja köré szerveződő Happy Hét keretein belül bepillantást nyerhetünk a Kodályban heti rendszerességű úszásoktatásba. Képeinken az 1.a, 2.a, és 3.b osztályok óráit láthatjuk.

A Happy Hét egyik programja az osztályok számára, olyan helyszínek meglátogatása, melyek valamilyen módon kapcsolatban állnak a vízi világgal, vízfogyasztással, általában a vízzel. 5.a és 6.a osztályos tanulóink Szolnok egyes jellemző vizes helyeit látogatták meg, a Zagyvát, illetve városunk jellegzetes artézi kútjainak egyikét.

Alsó tagozatos diákjaink számára kézműves foglalkozást szerveztünk önkéntes gimnazisták bevonásával.

A Happy Hét alkalmából rendezett rajzverseny legkiválóbb munkáiból kiállítás nyílt az iskola aulájában. Gratulálunk minden résztvevőnek! Az egész hetes programsorozat tiszteletére számos dekoratív és ismeretterjesztő elem került kihelyezésre iskolánkban.

Alsó tagozatos diákjaink egy a víz hullámzását idéző közös élőképpel tisztelegtek a víz világnapja alkalmából.

A Happy Hét alkalmával számos vetélkedő és verseny került megrendezésre, melyek legeredményesebb résztvevőit díjaztuk az egész hetes rendezvénysorozat zárásaként.


Madarak és fák világnapja verseny

A NEFAG-nál rendezett versenyen épp a madárgyűrűzést mutatták meg a szakemberek a gyermekeknek.


A Tisza élővilágának emléklapja

15 évvel ezelőtt a nagybányai Aurul vállalat bányájának ülepítő gátja átszakadt, s így 100.000 köbméter cianid és nehézfém tartalmú szennyvíz zúdult a Lápos folyóba, onnan a Tiszába. A pusztító méreg koncentrációja az egészségügyi határérték 180-szorosa volt, amely példa nélküli ökológiai katasztrófát okozott a szőke folyó élővilágában. A Tisza magyarországi szakaszán 1.241 tonna hal pusztult el, a cián megmérgezte az ivóvíz bázis is, ezért városunkban napokig zacskós vizet osztottak. A szolnokiak saját szemükkel láthatták a hatalmas pusztítást. A szörnyű katasztrófa óta február 1-je a Tisza élőviléágának emléknapja. A városi megemlékezésen a 4.b és a 3.b osztály képviselte iskolánkat.


A kutyamenhelyen járt a 4.a osztály

Ökonap

Autómentes nap

Őszi papírgyűjtés

Facebook