Get Adobe Flash player

Kiválóra minősített alapfokú művészeti iskolánk tehetséggondozó együttesei - a 35 éves Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes és az ebből „kinőtt” 20 éves ifjúsági-felnőtt Cuháré Néptáncegyüttes - rendszeresen bemutatkoznak városunkban, régiónkban, országos fesztiválokon, csoportos, valamint szólótánc versenyeken. Többször vendégszerepeltek Németországban, Olaszországban, Észtországban, bemutatkoztak Franciaországban, Törökországban és az Amerikai Egyesült Államokban. A 2014. évi moldvai vendégszereplés mellett a „Tallinnkások” és „Cuhárésok” rendszeresen résztvevői a gyimesloki Csángó Hétvége rendezvénynek.

2014-ben az Országos Tanulmányi Néptáncverseny (csoportos) III. helyezettjeként meghívást kaptak a szekszárdi Örökség Gyermek Népművészeti Egyesület Országos Gyermek és Ifjúsági Néptáncfesztiváljára. 2015 tavaszán eredményesen vettek részt gyermektáncosaink az Országos Tanulmányi Szólótáncverseny regionális döntőjében, a Jászsági szólótáncversenyen és a Várhelyi Lajos Gyermek és Ifjúsági Országos Néptáncversenyen. Sikeresen mutatkoztak be a „Felszállott a páva” területi válogatóján, melynek eredményeként szeptemberben két korcsoportjuk, a Tallinnka és Tallinnka Aprája produkcióit láthatták az érdeklődők a Duna TV sugárzásában.

További információk


Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Cuháré Néptáncegyüttes


2006

I. hely

Huszka J. Nemzetközi Fesztivál

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes

Nívódíj

2006


XVII. Százszorszép Gyermek Néptáncfesztivál

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI


Kiválóra minősült AMI

2007Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes


2013

III. hely

Országos Néptáncverseny

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes

Zsűri különdíja

2014


Jászkun Világ Gyermek és Ifjúsági Szemle

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes

Arany Pendzsom

2016

I.  hely

Pendzsom Folk Fesztivál

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Cuháré Néptáncegyüttes

Arany Pendzsom

2012

2013

2017

I. hely

Pendzsom Folk Fesztivál

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Cuháré NéptáncegyüttesIII. hely

Authentika Néptáncverseny

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Cuháré Néptáncegyüttes

Jól minősült

2014


Néptáncosok Minősítő Színpada

Kodály Z. Ének-

zenei Á.I. és Tallinn AMI

Cuháré Néptáncegyüttes

Különdíj

2015


Kállai Kettős Néptáncfesztivál

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes


2016

1 arany

2 ezüst

4 bronz minősítés (kiscsoportos és szóló kategória)

VI. Kádár Ferenc Orsz. Néptáncverseny

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes

Különdíj

2017

1 arany

2 ezüst minősítés (kiscsoportos
és páros kategória)

VII. Kádár Ferenc Orsz. Néptáncverseny

Kodály Z. Ének-zenei Á.I. és Tallinn AMI

Tallinnka Gyermek Néptáncegyüttes

Kiemelt különdíj

2017

páros kategória

I. Gaál Autentika NéptáncversenyFacebook